Wsparcie dla instruktorów

Największą tragedią dla instruktora prawa jazdy jest zepsucie samochodu, w którym szkolił przyszłych kierowców. Jego narzędzie pracy jest niesprawne, w związku z tym nie ma możliwości zarabiania pieniędzy. Na szczęście, obecnie nie jest to tak duży problem, dzięki temu, że istnieją wypożyczanie samochodów zastępczych.

Niestety, ale samochody dostosowane do potrzeb kursantów psują się często, ponieważ się bardzo eksploatowane. Nie wszyscy kursanci również obchodzą się z nimi delikatnie. Ostro hamują, wjeżdżają na krawężniki, uderzają w różne przedmioty. W takich warunkach częste naprawy to standard.

Od razu należy dodać, że auto zastępcze do nauki jazdy nie może zostać wynajęte w zwykłej wypożyczalni. Istnieją specjalne oddziały, które specjalizują się w tego typu samochodach. Dzięki temu, instruktorzy prawa jazdy mogą się tam udać i nabyć samochód, który potrzebny jest im do pracy. Auta posiadają specjalne zabezpieczenia i są przystosowane do nauki jazdy. Posiadają podwójne lusterka boczne oraz hamulec od strony instruktora. Mają więc wszystko to, czego taki samochód potrzebuje. Oczywiście, na dachu mają oznaczenie „L”, które informuje innych kierowców, że tym pojazdem porusza się osoba dopiero ucząca się. Jest to znak, że należy zachować szczególną ostrożność i trzymać się na dystans, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy taki młody kierowca zahamuje lub straci panowanie nad kierownicą. Oczywiście nad bezpieczeństwem jazdy czuła instruktor. Jednak, nie zawsze jest on w stanie przewidzieć ruchy kursanta.

Wysoki standard obsługi

Wypożyczalnie samochodów do nauki jazdy oferują wysoki standard obsługi. Proponują modele aut, które dostępne są w wiodących szkołach jazdy. Można bez żadnych problemów wyposażyć się w Toyotę Yaris, która powszechnie uważana jest za auto zastępcze do nauki jazdy, jak i podstawowy model, który wykorzystywany jest na egzaminach. Z tym modelem na pewno nie będzie problemu. Dostępne są różne kolory samochodów. W związku z tym, można będzie je dobrać do swoich preferencji. Oczywiście, samochody mają również różny przebieg. Można zdecydować się na jak najmłodszy samochód, który wtedy będzie poruszał się bez żadnych problemów.

Sprawność auta zastępczego

Warto znaleźć wypożyczalnię, która oferuje bardzo dobrej jakości auto zastępcze do nauki jazdy. Dzięki temu, nie będzie się miało z nim żadnych problemów. W końcu nie po to je wypożyczamy na czas naprawy podstawowego samochodu, aby jeszcze z tym wypożyczonym mieć kłopoty. Mijałoby się to z celem. Przed każdym wypożyczeniem, auta są sprawdzane. Dzięki temu, klient otrzymuje wszystkie informacje na temat stanu technicznego pojazdu. Zwykle nic złego podczas wynajmu z takimi pojazdami się nie dzieje. Dlatego też, można z takich samochodów spokojnie korzystać. Na pewno dla wielu instruktorów jest to ratunek i możliwość wykonywania obowiązków zawodowych bez żadnych problemów.

Gdzie szukać auta zastępczego?

Idealnym źródłem informacji o tym, gdzie można znaleźć auto zastępcze do nauki jazdy jest Internet. Wystarczy wpisać taką frazę, na pewno pojawi się nam kilka wypożyczalni znajdujących się w naszym mieście, z których usług możemy skorzystać. Wypożyczalnie te dysponują różnym asortymentem oraz zróżnicowaną ofertą cenową. Dzięki szerokiemu wyborowi, można zdecydować się na oferty, które dostosowane są pod każdym względem do naszych potrzeb. Warto porównać te oferty, aby nie przepłacić. Czasem w końcu możemy zapłacić znacznie mniej za ofertę, która jest znacznie lepsza. Warto brać wszystko pod uwagę. Na pewno, dzięki temu podjęta decyzja będzie bardzo dobra.

Źródło: http://zco.com.pl/